Yağlı Boya Hat Tablolar

Yağlı Boya Hat Sanatı Tablolar

Yağlı Boya Hat Sanatı Tablolar (Reprodüksiyon)
Yağlı Boya Hat Sanatı Tablolarımız, reprodüksiyon (yeniden canlandırma) ile tasarlanmış ve dijital baskı teknikleri üretilmiş kanvas tablolardır. Orijinal eserlerin kopyaları olan tablolarımızı görmek ve satın almak için aşağıdaki kendi sayfa linklerini tıklayabilirsiniz.

Kanvas Tablo Nasıl Muhafaza Edilir?
Tablonun basılı olduğu kanvas kumaş, ahşap şase üstünde gergin vaziyette olduğu için bu nokta, azami korunma gerektiren kısımdır. Kanvas kumaş üzerine bir baskı ya da darbeden korunmalı, üzerine ağırlık koyulmamalıdır. Böyle durumlarda tablonun gergin yüzeyinde gevşeme, kabarma ve nahoş görüntüler oluşabilir. Bu tip durumlarda tablonun sökülüp, tekrardan ahşap şaseye gerdirilmesi gerekir ki, bu çok meşakkatli bir iştir.

Kanvas Tablo İle Yağlı Boya Tablo Arasındaki Sanatsal Farklılıklar
Kanvas Tablolarda boya işlemi dijital kanvas baskı işlemi ile gerçekleşir. Orijinal eserlerin kopyalarından veya tamamen bilgisayar ortamında oluşturulmuş grafik tasarımlardan yapılır. Bu yüzden hızlı, pratik ve uygun fiyatlı ürünlerdir. İlerleyen zamanlarda değer kaybetmesi ya da kazanması mümkün değildir.

Yağlıboya tablolarda ise, dijital baskı ile çoğaltımı söz konusu olmadığından dolayı, tamamen sanatçı tarafından resmedilmiş, el emeği, göz nuru sanatsal objeler akla gelmelidir. Bundan dolayı sahip olduğunuz eserlerde, değer kaybı olmaz, lakin gelecek zamanlarda değer kazanması mümkün olan ürünlerdir.

Kanvas Tabloları Sergilemenin İnce Ayrıntıları !
Tablolarınızı duvara asarken, kurdele, ip, nakış işlemeli sicim gibi dekoratif objeler kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü bir tabloya baktığınızda, karşınızda gördüğünüz sadece tablo olmalı ki, odaklanma söz konusu olsun. Aynı ebatlarda tabloları asarken, simetri ve ölçü konusunda azami dikkati göstermeli, bu konuda yapacağınız ufak bir ölçü sapması, hemen belli olacaktır.