[porto_product_categories columns=”6″ hide_count=”yes” ids=”79, 80, 339, 340, 343, 77, 72, 73, 76, 74, 75, 78, 82, 368, 341, 371, 367″ number=”30″]

Kanvas Tablo'da Sanat ve İlmin Buluştuğu Adres

[porto_preview_image time=”short” noborders=”yes” image_id=”63761″]

Kanvas Tablo imalat ve satışı yapan Gülce Sanat; İslami Tablolar Kategorisinde, Hat Sanatı Tabloların üretim ve online satışını yapmaktadır. Hat yazılı tablolara karşı olan ilginin artmasını ve farklı türlerden hat yazılı tabloları görme ve satın alma imkânı sağlamayı hedeflemiştir.

Kanvas Tablo Fiyatları, istenilen tablonun ebatlarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple; tablo siparişi vermeden önce, beğendiğiniz kanvas tablonun kendi sayfasından ebat seçimi yapmayı unutmayınız.

Gülce Sanat Beğendiğiniz Kanvas Tabloların, siparişinden sonra, 24 saat içinde kargoya vermeyi taahhüt etmektedir. Türkiye’nin her yerine kargo ile gönderimi yapılmaktadır. Online Satış esnasında ödeme seçeneği olarak Havale / EFT ve Kredi Kartı seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Tablolarımız kişiye özel üretilen ürünler olduğu için, Hatalı Üretim ve Kargo esnasında taşıma hatalarından kaynaklanan durumlarda ürünün aynısını hiçbir ücret talep etmeden yenisi ile değiştirmeyi taahhüt etmekteyiz.

İslami Tablolar üretim ve satışı bakımından birçok kategoride insanların beğenisine sunulmaktadır. Bazen Hat Sanatı ile yazılmış bir Ayet-i Kerime bir tablo olarak karşımıza çıkar, bazen ise sadece Vav harfi tablo. “İslami Tablolar”. Aslında tabloların İslamlaştığı yoktur. Biz inancımızı, inandığımız değerleri tablolara yansıtırız. İslami tablolar, çoğu zaman hoş bir muhabbet açmanın vesilesi olmuştur.

İslami tablolar Osmanlı döneminde çeşitli yerlere asılırlardı.  En yaygın olanı ise; kapıların üstlerine asılan ve “Koruyup, gözeten ”anlamına gelen Allah’ın (c.c)  güzel isimlerinden “Ya Hafız” esmasıydı. Keçecizade Fuat Paşa, İngiliz elçisine İstanbul’u gezdirirken, hemen her evin, işyerinin kapı üstüne asılan bu levhanın ne anlama geldiğini sormuş, Fuat Paşa ise ona şu tarihi cevabı vermişti: “Bunlar Osmanlı sigorta şirketlerinin levhalarıdır, ekselans!”

İslami Tablolar çeşitlilik olarak asırlardır geliştirilmekte ve karşımıza birçok farklı formlarda çıkmaktadır.  Kanvas Tablo üretimi ve satışını yapan Gülce Sanat Atölyesi islami tablolar kategorisinde Türkiye’nin en büyük hat sanatı kanvas tablo koleksiyonunu sanatseverlere sunmaktadır. Gülce Sanat Atölyesi; Hat Sanatı tabloları, kanvas tablo olarak satışa sunmaktadır.  Tabloların başlıca kategorileri;

Ayet Yazılı Tablolar: Hat Sanatı İslami tabloların en temel başlıklarından birisidir. Duvarımızda asılı durarak her bakana o İlahi emirleri hatırlatır.

Dua Yazılı Tablolar: Günlük hayatımızda en çok tekrar ettiğimiz dua ve zikirlerden oluşan hat sanatı islami tablolardır.

Hadis-i Şerif Yazılı Tablolar : Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) sahih hadislerinden hat sanatı ile tasarlanmış tablolardır.

Esma-ül Hüsna Tablolar : Allah’ın (c.c) 99 isminin tamamının ve tek tek yazılmış hat sanatı  tablolarıdır.

Lafız Tablolar : Allah (c.c) ve Muhammed (sav) lafızlarının ve diğer lafızları da barındıran islami tablo satışı yaptığımız, hat tablo satın alabileceğiniz kategorimizdir.

Besmele Yazılı Tablolar : Tezhib Sanatı ve Ebru Sanatı ile süslenmiş “Bismilllahirrahmanirrahim” Besmele Yazılı tablolarımızın olduğu kategoridir.

Kelime-i Şehadet Tablolar : Kufi Hat Sanatı, Celi Sülüs Hat Sanatı ve diğer hat sanatı türleri yazılmış, Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü yazılı islami tabloları bulabilirsiniz.

Kelime-i Tevhid Tablolar : Kufi Hat Sanatı, Celi Sülüs Hat Sanatı ve diğer hat sanatı türleri yazılmış, Lailahe İllallah,  Lailahe İllallah Muhammedun Rasulallah yazılı islami tabloları bu kategoride bulabilirsiniz.

Arapça Harf Tablolar : Çeşitli Hat Sanatı Teknikleri ile yazılmış, grafik tasarım ile süslenmiş vav harfi tablolar, elif harfi tablolar, vav elif tablolarından oluşan islami tabloları satın alabilirsiniz

Osmanlıca Tablolar : Osmanlı döneminde meşhur olmuş, nasihatlerini günümüze dek devam ettirmiş, en popüler hatlardan ve lafızlardan oluşan hat tabloları satın alabilirsiniz. Örnek : edeb ya hu, Bu da Geçer Ya hu, Hiç, Hoş Gör

Yağlı Boya Hat Tablolar : Hat Sanatı Yağlı boya ile buluştuğu orijinal eserlerin kanvas tablolarını görebilir, islami tablolar satın alabilirsiniz.

Ebru Sanatı Tablolar: Çiçek ebrusu, Battal Ebru vb. Ebru sanatının en güzide örneklerinin orijinal reprodüksiyon kanvas tablolarını bu kategoride bulabilirsiniz.

Tezhib Sanatı Tablolar : İslami  tablolar satışını yaptığımız mağazamızın en popüler başlığıdır. Tezhib sanatı tablolar, asırlardır insanların beğendikleri tablolar arasından yer almış ve duvarlarını süslemiştir.

Kanvas Tablo

Kanvas Tablo, ressamların kullandıkları tuval olarak adlandırılan bez üstüne, dijital baskı ile yapılan ve ahşap çerçeve üzerine gerilerek ortaya çıkarılan tablolara verilen bir isimdir. Kanvas Tablonun her birisinin bir el sanatı olmaması, ürünün maliyetini, doğru orantılı olarak satış fiyatını düşüren önemli bir faktördür. Bu yüzden kanvas tablolar her bütçeye uygun, çeşitliliği bir hayli fazla, şık ve tamamlayıcı bir dekorasyon ürünüdür. Kanvas Tablonun, fiyatının uygun olması ise herkesçe satın alınabilmesini kolay kılan ana unsurdur.

Kanvas tabloların binlerce renk, desen, model ve ebat seçeneği bulunmaktadır. Bu da dekorasyon konsepti tamamlayacağınız alanda size çok büyük avantaj sağlamaktadır. Kanvas Tablonun en çok tercih edilme sebeplerinden biri de, her tablonun dekorasyonunuza uygun ebatta seçim yapılabilir olmasıdır. Duvar ölçünüze göre uygun ölçülerde bir kanvas tablo seçebiliyorsunuz.

Kanvas Tabloda kullanılan kumaşın pamuklu ve dokumalı olması en önemli unsurların başında gelir. Pamuklu ve dokulu kumaşlara yapılan baskı, ışık ve rengi en iyi şekilde yansıtmaktadır. Bu sayede görünüşü ve sanatsal kıymeti daha fazla olmaktadır. Kanvas Tabloyu uzun yıllar kullanabilmek için, üzerinde muhakkak koruyucu kaplama olması gerekir. Dış yüzey kaplama dokusu olmazsa, zamanla tablolarınız solar ve boyası çıkabilir.

gulcesanat.com olarak sağlınızı riske atmıyoruz! Tüm kanvas baskılarımız Pigment ve su bazlı mürekkeplere ile yapılmaktadır. Koruyucu kaplama ve ahşap çerçeveye germe işlemi işinde ehil, uzman kadro tarafından yapılır. Kanvas tablo çerçevesi 3 cm kalınlığında fırınlanmış ve kurutulmuş ağaçtan yapılmaktadır. Zamanla yamulma, bükülme, kırılma yapmaz.

Kanvas baskı ile kanvas tablo aynı sanılan, aslında farklı şeyler olan iki kavramdır. Kanvas kelimesi, İngilizce tuval anlamını taşıyan canvas kelimesinin Türkçeleşmiş halidir. Sanat sözlüğünde ve baskı ürünler sektöründe kanvas, canvas, tuval telaffuzları birlike ve sıkça kullanılmakta ve bu da kavram karışıklığı oluşturmaktadır.  Sanatsal alanda canvas-kanvas kullanımından ziyade fransızca (toile) tuval daha yaygındır. Orijinal sanat çalışmalarının teknik özellikleri kısmında tuval üzerine yağlıboya, tuval üzerine akrilik, tuval üzerine karışık teknik olarak tarif edildiğini görürsünüz. Sonuç olarak el işi olarak üretilen eserler tuval bezi ibaresi ile tarif edilir. Bunun dışındakiler ise kavram karışıklığıdır.

Dijital baskı tekniklerinin gelişimi ve çok farklı materyallere baskı yapılabilmesi, tuval üzerine de baskı yapılabilmesini mümkün kılmıştır. Bu durum, tuval bezi ile poster kavramını ayrıştırmayı zorunlu kılmıştır. Kanvas Baskı veya canvas baskı kelimesi böylece gündeme girmiş ve halen kullanılmaktadır.

Özetle; Sanatsal çalışma el ile bez üzerine yapıldıysa tuval üzerine, dijital baskı teknikleri ile bez üzerine uygulanıyorsa kanvas baskı veya canvas baskı şeklinde isimlendirilir.